23 Kasım 2014 Pazar

Öğretmenler Günü Sözleri ve Mesajları-24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu olsun

Tarih23 Kasım 2014 Pazar
Başta baş öğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ,tüm öğretmenlerin ve öğretmen adaylarının 24 Kasım öğretmenler gününü kutluyorum.
ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜN TARİHÇESİ
Öğretmenler Günü, öğretmenlik mesleğini icra eden kimseleri onurlandırmak için çeşitli etkinliklerin düzenlendiği bir kutlama günüdür. Pek çok ülkede 1994’ten beri her yıl 5 Ekim günü UNESCO tavsiyesiyle Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. 5 Ekim günü, 1966 yılında Paris’te gerçekleşen “Öğretmenlerin Statüsü Hükümetlerarası Özel Konferansı”’nın sona erip UNESCO temsilcileri ile ILO tarafından “Öğretmenlerin Statüsü Tavsiyesi”’ni oybirliği ile kabul edilişinin yıldönümüdür.
Kendi kültürel ve tarihi özelliklerine, okul tatil günlerine göre çeşitli ülkelerde farklı tarihler Öğretmenler Günü olarak belirlenmiştir. Örneğin 12 Arap ülkesinde (Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Cezayir, Fas, Katar, Libya, Mısır, Suudi Arabistan, Tunus, Umman, Ürdün, Yemen) her yıl 28 Şubat günü, Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Öğretmenler Gününün tatil olup olmadığı da ülkesine göre değişir.

Öğretmenler günü mesajları 2014

Öğretmenler günü için hazırlanmış öğretmeninize göndereceğiniz mesajları bu yazımda bulabilirsiniz.
Buyurun 24 kasım öğretmenler günü sözleri ;

 • Çocuklarımızın yetişmesinde büyük rol oynayan, her türlü fedakârlıgı gösteren sizlere çok borçluyuz. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun
 • Siz Öğretmenler “Sevgi Elçileri” siniz. Sınıfta yaşama sevinci, toplumda huzur, Ülkede barış, Meslektaşları arasında demokratlıgın simgesisiniz.
 • Siz kara göklerin yıldızları, ışıtın Yurdumuzu sabaha kadar! Ama düşe kalka, Ama yigit, Ama Umutlu… Alın benim gönlümden de o kadar. Ve Onlar, yıldızlar gibi gözleri ışıl ışıl yananlar! Oyuncak için değil, kâgıt kalem, kitap için aglayanlar.Cahit Kulebi
 • Okulun verecegi ilim ve fen sayesindedir ki, Türk Milleti, Türk Sanatı, Ekonomisi, Türk şiir ve edebiyatı bütün güzellikleri ile gelişir. Atatürk
 • Milletleri kurtaranlar; Yalniz Ve Ancak Ögretmenlerdir. Ögretmenden, Egiticiden Yoksun Bir Millet; Henüz Millet adını almak kabiliyetini kazanmamıştır. Ona basit bir kitle denir, millet denemez.Bir kitle millet olabilmek için mutlaka eğiticilere,öğretmenlere muhtaçtır. Atatürk
 • Ögretmen, dogan güneşe benzer. Etrafını aydınlatarak karanlıklara meydan okur.
 • Bir ulusun çagdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi; Egitim Ve ögretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle Yürütülmesi ile ancak mümkün olabilir. Ögretmenler Günün Kutlu Olsun...
 • Dünyanın en degerli varlıkları olan siz Ögretmenler! Bugün, Türk Ögretmeninin şeref günüdür. Ona olan saygıyı yenileme, Onun yüceligini Anma günüdür. Böyle anlamlı bir günde hepinizi sevgiyle, candan kutluyoruz.
 • Ögretmen, bir bahçıvandır. En güzel gülleri o yetiştirir. Hiç yorulmadan, bıkmadan, usanmadan bahçesindeki güllere su verir ve onların bakımını titizlikle yapar.
 • Ögretmenler, altın kanatlı kelebeklerdir. Çiceklerin arasından hiç yorulmadan, devamlı uçarlar. Çiceklerine toz kondurmamaya çalışırlar.
 • Ögretmen, ögrencilerinin üzerine titreyendir. Gömlegimizin dügmesi açılınca eliyle kapatan, alnımız terleyince mendiliyle kurulayan, ayagımıza taş dokunsa bizden önce üzülendir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

💭🙇📝😊

"Sosyal Medya Kafe'de kullanılan tüm ekran görüntü resimleri ve yazıları Sosyal Medya Kafe'ye aittir.Yazıların ve ekran görüntü resimlerinin yayın hakkı sadece www.sosyalmedyakafe.com'a aittir.İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden bir başka blogda veya web sitesinde yayınlanması,tariflerin veya yazıların ekran görüntüsünü alarak sosyal ağlarda paylaşılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası`na aykırıdır. Aksi taktirde 5846 Sayılı Fikir ve Sanat serleri Yasası gereği suç duyurusunda bulunulacaktır. Yasal yükümlülüğü vardır."
Sosyal Medya Kafe Copyright © 2014 Tüm Hakları Saklıdır...