18 Aralık 2014 Perşembe

Pastırmalı Kuru Fasulye Tarifi Kuru Fasulye Nasıl Yapılır ?

18 Aralık 2014 Perşembe
Pastırmalı Kuru Fasulye Tarifi
Kış aylarında bolca tükettiğimiz kuru fasulye yemeğini sade,sucuklu veya pastırmalı olarak yaptığım çeşitler arasında.Yakın zamanda yaptığım pastırmalı kuru fasulyenin tarifi.


Pastırmalı Kuru Fasulye Malzemeleri

  • 2 su bardağı kuru fasulye
  • 100 gr pastırma
  • 1 orta boy kuru soğan
  • 2 adet sivri yeşil biber
  • 1-2 yemek kaşığı zeytinyağı(isteğe bağlı)
  • 1 yemek kaşığı domates salçası
  • 1 tatlı kaşığı acı biber salçası
  • 1 tatlı kaşığı tuz(isteğe bağlı)
  • 1 tane kesme şeker
Pastırmalı Kuru Fasulye Malzemeleri

Pastırmalı Kuru Fasulye Nasıl Yapılır?


Pastırmalı Kuru Fasulye Tarifi: 

Öncelikle 2 bardak kuru fasulyeyi temizleyip güzelce yıkıyoruz.Bir gece önceden üzerini 3-4 parmak geçecek şekilde su koyarak ıslatalım.Islatmış olduğumuz kuru fasulyeleri yayvan bir tencereye alıp üzerini 3-4 parmak geçecek şekilde su ilave edip haşlayalım ve sarı suyunu süzelim.Süzdüğümüz kuru fasulyelerin üzerine 3-4 parmak geçecek şekilde sıcak su ilave edelim.Üzerine küp küp doğradığımız kuru soğanları ve 1 tane küp şekeri ilave edelim.Kuru fasulye ve soğanlar pişerken bir taraftan bir tavada doğramış olduğumuz sivri biberleri  zeytin yağı ile kavuralım.Bir yemek kaşığı domates salçasını,1 tatlı kaşığı biber salçasını ilave ederek ardından pastırmalarımızı küçük şekilde keserek tavanın içinde 1-2 dk kavuralım.(fazla kavurmayalım kurur)Kavurduğumuz bu karışımı kuru fasulyenin  üzerine dökelim.Kuru fasulyeler iyice pişene kadar kısık ateşte pişirelim.Pişen pastırmalı kuru fasulyemizi servis tabağına alarak servis edelim.Pastırmalı kuru fasulyeniz hazır.
Pastırmalı Kuru Fasulye Nasıl Yapılır
Kuru Fasulye Tarifi

Herkese Afiyet olsun😊
Sibel Ordueri

Pastırmalı Kuru Fasulye Tarifi'ni Beğendiyseniz,Aşağıdaki Sosyal Ağ Butonları Sayesinde Paylaşabilirsiniz.
💕⃕
0Yorum

"Sosyal Medya Kafe'de kullanılan ekran görüntüleri, fotoğraflar ve yazılar Sosyal Medya Kafe'ye aittir. Yazıların ve fotoğrafların yayın hakkı sadece www.sosyalmedyakafe.com'a aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden bir başka blogda veya web sitesinde yayınlanması, tariflerin veya yazıların ekran görüntüsü alınarak sosyal ağlarda paylaşılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası`na aykırıdır. Aksi taktirde 5846 Sayılı Fikir ve Sanat serleri Yasası gereği suç duyurusunda bulunulacaktır. Yasal yükümlülüğü vardır."
Sosyal Medya Kafe Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır...