20 Ocak 2015 Salı

Blogger İzleyiciler Gadget Takip Sorunu Çözümü Resimli Anlatım

Tarih20 Ocak 2015 Salı
izleyiciler gadget eklentisi sorunu çözümü resimli anlatım
Bir önceki yazımda blogger izleyiciler gadgeti görünmeme sorununun çözümünü anlatmıştım.Bu yazımda anlattıklarımı uygulayan bloglarda blogger izleyiciler gadgeti sorunsuz çalıştı.Bazı blogger bloglarda izleyiciler gadgeti göründü fakat bu siteye katılın butonuna tıklandığında "Malesef bu gadget hatalı olarak yapılandırıldı" yazan bir sorun oluştu.
Bu yöntemi daha önce aldığım bir blog adresimde denedim,sorunsuz bir şekilde çalıştı.İlk öncelikle bu yazımda anlattıklarımı uygulayalım.Bu anlattıklarımı uyguladıktan sonra eğer sorun yaşarsanız aşağıdaki anlattığım yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Blogger izleyiciler (google friend connect) gadget takip sorunu ve çözümleri resimli anlatım.

1.Yöntem İzleyiciler Gadget Url'si ve Bu Siteye Katılın Buton Kodu
Bir blogger olarak google ve çeşitli kaynaklardan gelen ziyaretçilerimizin bizi takip etmelerini kolaylaştıracak google friend connect bu siteye katılın butonu hazırladım.Bu butonu blogunuza ekleyebilmek için öncelikle blogger ID numaranızı bulalım.

Blogger ID numarası nasıl bulunur ? Resimli anlatım.
blog ıdı bulma resimli anlatım

Yukarıdaki resimli anlatımda gördüğünüz gibi blogger ıd adresimizi bu alandan kopyalayarak okuyucularımızı doğru blog adresimize yönlendireceğimiz url.

https://www.blogger.com/follow-blog.g?blogID=************

Bu adreste yapacağınız yıldız karakteri koyduğum yeri silip kendi blogger ID numaranızı yazmak.Bu url'yi blogunuza gadget ekle bölümünden resim ekle olarak kendi belirleyeceğiniz bir resme link vererek uygulayabilirsiniz.Resim gadgeti ekleme başlıksız ekleme yazımda anlattıklarımı uygulayabilirsiniz.
Sizler için hazırlamış olduğum aşağıdaki bu siteye katılın buton kodlarını kopyala/yapıştır yaparak kullanabilirsiniz.
Blogger izleyiciler (google friend connect)bu siteye katılın butonu canlı demosu:
blogger-google-friend-connect-bottom
Yukarıdaki bu siteye katılın butonunu Yerleşim=Gadget Ekle=HTML/JavaScript Ekle gadgetinin HTML'yi Düzenle yazan yeri tıklayarak,kopyala yapıştır yaparak kaydediyoruz.Bu yöntemi blogunuzda uyguladığınızda gelen ziyaretçileriniz sizi takip edebilecek fakat izleyicilerinizin resimleri görünmeyecek.Resimleri görmediğiniz için resme tıklayıp bir kişiye özel mesaj veya arkadaş olarak ekleyemezsiniz.

2.Yöntem Blogger İzleyiciler (Google Friend Connect) Resmi Widget Eklentisi
Blogunuzda bulunan hatalı izleyiciler gadgetini "Yerleşim" alanından tamamen kaldıralım. Blogger Şablon=>HTML'Yİ Düzenle tıklayarak CTRL+F yaparak çıkacak olan arama kutucuğunda aşağıdaki kodu aratıyoruz.

Genellikle şablonunuzun en alt kısmında widgetlar(gadgetler) ekli olur.Resimli anlatım.
 blogger widget gadget eklentisi resimli anlatım
Yukarıda anlattığım kod kümesini bulup altına aşağıdaki tüm kodları ekleyip Şablonu Kaydet tıklıyoruz.Blogumuzun ansayfasını yüklediğinizde google friend connect resmi izleyiciler widgetinin direk eklendiğini göreceksiniz.
Önemli Uyarı:2.Yöntem şablon HTML düzenle bölümünden yapıldığı için en ufak bir hatanızda şablonunuz bozulabilir .Bu sebebten dolayı şablonunuzu yedeklemenizi öneririm.Bunun için şablon yükleme/yedekleme yazımda anlattıklarımı uygulayabilirsiniz.

Blogger friend connect izleyiciler gadgeti hakkında sormak istediklerinizi sorabilir veya yazı hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum formuna yazabilirsiniz.Bir başka blogger  yardım makalemde görüşmek üzere :B

"Bu makalede kullanılan tüm ekran görüntü resimleri ve yazılar sosyal medya kafe'ye aittir.Yazıların ve ekran görüntü resimlerinin yayın hakkı sadece www.sosyalmedyakafe.com'a aittir.İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden bir başka blogda veya web sitesinde yayınlanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası`na aykırıdır. Aksi taktirde 5846 Sayılı Fikir ve Sanat serleri Yasası gereği suç duyurusunda bulunulacaktır. Yasal yükümlülüğü vardır."


"Blogger İzleyiciler Gadget Takip Sorunu Çözümü Resimli Anlatım" için 9 yorum:

 1. Teşekkür ederim çok açıklayıcı olmuş müsait olduğumda hemen deneyeceğim :)

  YanıtlaSil
 2. Çok faydalı bir yazı,ellerinize sağlık.

  YanıtlaSil
 3. Çok faydalı bilgiler veriyorsun canım sağol..Aynı sorunları vaktiyle yaşamıştım ben de ..

  YanıtlaSil
 4. Çok bilgilendirici olmuş teşekkür ederim

  YanıtlaSil
 5. Süper bilgi, çok teşekkürler! Çünkü aynı sorunu daha önce yaşamıştım ve çok zorlanmıştım:( İzmirli hemşehrime sevgiler...

  YanıtlaSil
 6. Yazı için teşekkürler çok faydalı oldu :)

  YanıtlaSil
 7. Cok yardimci oldu bu post bana tesekkurler :)

  YanıtlaSil
 8. Çok yerinde bir post olmuş,bugün blogları dolaşırken bazılarını takibe alamadım sorunluydu,
  paylaşım için teşekkürler.
  http://denizkokusuu.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil

İstediğiniz Emoji'yi Kopyalayın Ve Yorum Formuna Yapıştırın.😊

🙏 🙅 🙆 🙇 🙈 🙉 🙊 🙋 🙌 🙍 🙎 😷 😭 😮 😯 😰 😱 😲 😳 😴 😵 😶 😬 😫 😪 😩 😨 😧 😦 😥 😤 😣 😙 😚 😛 😜 😝 😞 😟 😠 😡 😢 😘 😗 😖 😕 😔 😓 😒 😑 😐 😏 😅 😆 😇 😈 😉 😊 😋 😌 😍 😎 😄 😃 😂 😁 😀 💭 💬 💫 💪 💧 💦 💥 💤 💣 💢 💟 💞 💝 💓 💔 💕 💖 💗 💘 💙 💚 💛 💜 💁 💃 💅 💆 💇 💋 💏 💑 👼 👻 👷 👸 👶 👬 👭 👮 👯 👰 👱 👲 👳 👴 👵 👫 👪 👩 👨 👧 👦 👐 👏 👅 👆 👇 👈👉 👊 👋 👌 👍 👎 👄 👃 👂

"Sosyal Medya Kafe'de kullanılan tüm ekran görüntü resimleri ve yazıları Sosyal Medya Kafe'ye aittir.Yazıların ve ekran görüntü resimlerinin yayın hakkı sadece www.sosyalmedyakafe.com'a aittir.İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden bir başka blogda veya web sitesinde yayınlanması,tariflerin veya yazıların ekran görüntüsünü alarak sosyal ağlarda paylaşılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası`na aykırıdır. Aksi taktirde 5846 Sayılı Fikir ve Sanat serleri Yasası gereği suç duyurusunda bulunulacaktır. Yasal yükümlülüğü vardır."
Sosyal Medya Kafe Copyright © 2014 Tüm Hakları Saklıdır...