7 Kasım 2016 Pazartesi

Ana Sayfa » , , , , , » Seo Hocası Google Aramasında Yok!

Seo Hocası Google Aramasında Yok!

7 Kasım 2016 Pazartesi
Seo Hocası
Seohocası.com ,Google "seo hocası" aramasında yok!Yıllarca seo dersleri ve teknikleri konusunda bizlere ışık olmuş Seo Hocası'nın Google aramasında olmamasına şahsen ben çok üzüldüm.Bir önceki yazımda Google'nin "Penguen 4.0 Algoritmasını"güncellediğini yazmıştım.Bu yazımı bir çok kişi belki anlamadı ,belki de önemsemedi ama bundan sonra Google sıralamasında bütün taşların yerinden oynayacağı ,Seo Hoca'nın bile Google da görünmemesi bize en güzel örnek bence...

Seo Hocasını yıllardır takip etmekteyim.Ufak bir blog ile başlayan yazılarında daha sonra seo konusunu profesyonelliğe taşımış karşılığında büyük firmalara ücretli olarak seo hizmeti sunan bir firma olmuştur.(Her ne kadar ücretleri çok yüksek bulsam da)Yıllarca verdiği işe özen gösterip,giderek çıtasını yükselten  ve seo konusunda tecrübesinden şüphemin olmadığı bir firma ,Google aramasında olmaması sizce de çok düşündürücü değil mi?

Yıllar önce seo destekli wordpress tasarımları bizlere ücretsiz dağıtan ve  bir temasını mevcut diğer blogumda hala kullanmaktayım .Temanın kodlaması ve seo konusunda Google'da üst sıralamada olması Seo Hocası'na ne kadar teşekkür etsem az...

Seo Hocası'nı Google 'da göremeyince hemen aklıma bu temalarda kullandığı black linkler olabilir mi ? sorusunu getirdi açıkçası.Öyle ya bu temalar yıllardır seo destekli olduğu için yayıldı ve belki onbinlerce kişi bu temaları kullandı.Düşünsenize güncel bir blog da bu temayı kullanıyor ,güncel olmayan çöp olmuş bir blog da bu temayı kulanarak Seo Hocası'na zararlı veya faydalı olarak black link sağlıyor.

Dublin’deki Google Web Master departmanında çalışan Fatih Özkösemen’in bir tweet’i  de sanki bu düşüncemi doğruluyor gibi;
 " Bir tarafta dalgalanmadan şikayet edip, diger tarafta link satın almaya çalışmak… Sence bunlar alakalı olabilir mi sevgili webmaster?" — Fatih Ozkosemen (@fozkosemen) October 11, 2016"

Seo Hocası Google Adwords'e reklam vererek şuan "seo hocası" aramasında en üstte reklam sloganı ve telefon numarası bir kaç sayfa linki görünmektedir."Seo Hocası-Bizi Çok Uzaklarda Aramayın" sloganıyla espirili bir şekilde reklam vermiş.
Seo Hocası Google Adwords Reklam

Açıkcası böyle bir şey benim de başıma gelse ilk işim hemen Adwords'e reklam vermek olurdu.Oldukça pratik ve gelişmiş bir zekanın örneğidir bu.Seo Hocası tarafından bu konu hakkında hiç bir açıklama yapılmadı henüz.Herkese açık bir iş yapıyorsanız ve göz önünde iseniz düşmanınız da çok olur ,dostunuz da .Bazı çevreler tarafından Seo Hocası'nın bu duruma düşmesi alaycı bir üslupla çok sert yorumlara maruz kalırken,bir taraf çevreler ise yıllarca emek vermiş Seo Hocası'na güvenlerini dile getiren yorumlar yazmaktadır.Öyle ya böyle bir durumun başımıza gelmemesi için hangimizin garantisi var ?
Bir önceki yazımda da yazdığım gibi Google amca artık "Güç Bende"diyor...Seo Hocası'na geçmiş olsun dileklerimi ve bunun Google kaynaklı bir sorun olduğunu düşünerek en kısa zamanda bu sorunun üstesinden geleceğine inanıyorum...
Sizlerin Seo Hocası hakkındaki düşünceleriniz nedir ? Böyle bir olay başınıza gelse ilk ne yapardınız ?

12.11.2016 Güncelleme: Seo hocası aranılan tüm anahtar kelimelerinde  saat : 11:00 civarı eski yerine gelmiştir.:)

Sibel Ordueri


"Seo Hocası Google Aramasında Yok!" için 5 yorum:

 1. Ben reklam vermem sanirim o kadar ticari bir blogum yok ama tabii ticari amaçli bu isi yapanlar verebilir. Bu islerle ugrasmaktan çoktan vazgeçtim. Sadece yaziyorum.

  YanıtlaSil
 2. Blog tasarımım için birkaç isimden teklif aldım ama sanırım henüz ticari destek olmadan sürdüreceğim paylaşımlarımı.Henüz o kıvama getirmedi blogum beni..Sizi de yeni keşfettim Sosyalmedyacafe..Google+ ekledim.http://yesimlehertelden.blogspot.com/ sayfama beklerim...

  YanıtlaSil
 3. Çok üzüldüm umarım en kısa zamanda düzelir :/

  YanıtlaSil
 4. Sanki terzi kendi söküğünü görmez sözüne benzemiş bu durum. ama alaycı yorumlar yapmak hoş olmamış sonuçta ortada olan ve bilinen bir emeğin sahibi.

  YanıtlaSil
 5. Google bu ne yapacağı belli olmaz😉

  YanıtlaSil

"Sosyal Medya Kafe'de kullanılan ekran görüntüleri, fotoğraflar ve yazılar Sosyal Medya Kafe'ye aittir. Yazıların ve fotoğrafların yayın hakkı sadece www.sosyalmedyakafe.com'a aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden bir başka blogda veya web sitesinde yayınlanması, tariflerin veya yazıların ekran görüntüsü alınarak sosyal ağlarda paylaşılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası`na aykırıdır. Aksi taktirde 5846 Sayılı Fikir ve Sanat serleri Yasası gereği suç duyurusunda bulunulacaktır. Yasal yükümlülüğü vardır."
Sosyal Medya Kafe Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...