24 Eylül 2014 Çarşamba

Sinir Ve Stresten Kurtulmanın Yolları - 6 Adımda Stresten Kurtulmak

24 Eylül 2014 Çarşamba

Sinir Ve Stresten Kurtulmanın Yolları
Sinir ve stresten kurtulmanın yolları ile enerjinizin yükseldiğini fark edeceksiniz.Tıpkı bir yoga öğretmeninin yerini dolduracak ve rahatlamanızı sağlayacak yöntemler. Stresten kurtulmak için masaj randevusu aldığınız ya da yoga derslerine başladığınız günleri hatırlıyor musunuz? Yoğun iş hayatı, ev işleri, yeni doğan bebek derken, sizi sakinleştirmeye yardımcı olacak hiç bir aktivitede bulunamıyorsunuz değil mi? Endişelenmeyin. Fiziksel ve ruhsal gerginliği azaltmak için basit egzersizlerle hızlı çözümler var.

Sinir Ve Stresten Kurtulmanın Yolları


1.​Bacakları yaslayın

Kalçanız duvardan beş santim kadar uzakta olacak şekilde yere uzanın ve bacaklarınızı biraz açarak duvara yaslayın ve topuklarınızı duvara dayayın. Kollarınızı da bedeninizden biraz uzaklaştırın ve serbest bırakın. Avuçlarınız yukarı bakacak şekilde kalsın. 1-5 dakika boyunca bu duruşunuzu bozmayın.

Faydası: Beş dakika sonunda neredeyse uyumuşsunuz gibi kendinizi dinç hissedebilirsiniz. Böylece enerjiniz yükselecektir. Ayaklarınızı yukarı kaldırmanız kan dolaşımını hızlandırarak kalbinize de iyi gelecektir.

​2.Meditasyon

Nefes alıp vermenize odaklanın. Akciğerlerinizin hareket etmesi gibi havayı soluyuşunuzu izleyin. En iyi şekilde rahatlayana kadar ya da bir dakika kadar her nefes alış verişinizde sessizce güzel şeyler ifade eden sözcükler söyleyerek kendinizi rahatlatın.

Faydası: Bulunduğunuz duruma odaklanmak için düzenli olarak nefes alıp verin. Böylece sinirleriniz bozularak enerjinizi boşa harcamış olmazsınız. Ayrıca daha sabırlı olacak ve bebeğinize daha güzel yaklaşacaksınız.

3.Tatlı Baskı 

İşaret ve orta parmaklarınızı kullanarak göğüs kafesinizin boşluğunu bulun. Yavaşça nefes alın ve bir dakika kadar hafifçe bastırın.

Faydası: Endişe ve kaygılarınızdan uzaklaştırır ve derin nefes alarak sinirlerinizin yatışmasını sağlar. Baskıya odaklanmak yaşadığınız suçluluk hissini kafanızdan atacaktır.

4.​Esneme Hareketleri

Ayaklarınızı kalçanızın genişliğinde açın ve kollarınızı yukarı kaldırın ve parmak uçlarınızla bir şeye dokunacakmışsınız gibi uzanın. 3-5 kez derin nefes alacak kadar bu şekilde durun ve kollarınızı indirin. Bu hareketi iki kez tekrar edin.

Faydası: Kollarınızı uzatarak boynunuzun, omuzlarınızın ve sırtınızın gerilerek rahatlamasını sağlarsınız. Bu egzersiz ile bacaklarınız da güçlenecektir. Daha da önemlisi kendiniz için farklı, sağlıklı ve eğlenceli bir şeyler yapmanız için güzel bir seçenektir.

5.​Kaşlarınızı Ovun

Sağmadan önce başparmağınız kaşınızın altında, işaret parmağınız üstüne olacak şekilde sağ kaşınızdan tutun ve bir dakika sıkın. Kaşın bittiği noktaya kadar parmaklarınızı hareket ettirin. Parmaklarınız arasında tüm kaşı tuttuktan sonra aynı işlemi tekrarlayın ve sol kaş için de uygulayın.

Faydası: Çabucak yapabileceğiniz bu mini masaj, gerginliğinizi alacak. Böylece bir sonraki deneme için daha iyi olduğunuzu göreceksiniz.

​6.Yatış Pozisyonu

Halının üzerine birkaç tane ince minder atın. Topuklarınızın üzerine oturur pozisyonda durduktan sonra başınızı bir tarafa çevirerek, üst bedeniniz ile birlikte minderlerin üzerine koyun. Kollarınızı geriye doğru, avuçlarınız yukarı bakacak şekilde uzatın. 30 saniye sonra başınızı öbür tarafa çevirin ve aynı pozisyonda 30 saniye daha kalın.

Faydası: Bel, kalça ve boynunuzdaki yorgunluğu giderir. Bedeninizin bu şekilde minderlerin üzerinde kendinizi rahat hissetmenizi sağlar.

Sibel Ordueri
Stresten Kurtulmanın Yollarını Beğendiyseniz,Aşağıdaki Sosyal Ağ Butonları Sayesinde Paylaşabilirsiniz.💕⃕


"Sinir Ve Stresten Kurtulmanın Yolları - 6 Adımda Stresten Kurtulmak" için 3 yorum:

 1. Güzel bir yazı olmuş, emeğinize sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sinirlenince ve stresli olduğumuz zamanlarda uygulayabileceğimiz kolay yöntemler :) Beğenmenize sevindim :)

   Sil
 2. Mevsim geçişlerinin de etkisiyle stresin arttığı şu dönemlerde sinir ve stresten kurtulma yollarını denemeli mutlaka. Kaşlarımı ve alnımı ovarım ara sıra. Çok iyi geliyor gerçekten.

  YanıtlaSil

"Sosyal Medya Kafe'de kullanılan ekran görüntüleri, fotoğraflar ve yazılar Sosyal Medya Kafe'ye aittir. Yazıların ve fotoğrafların yayın hakkı sadece www.sosyalmedyakafe.com'a aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden bir başka blogda veya web sitesinde yayınlanması, tariflerin veya yazıların ekran görüntüsü alınarak sosyal ağlarda paylaşılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası`na aykırıdır. Aksi taktirde 5846 Sayılı Fikir ve Sanat serleri Yasası gereği suç duyurusunda bulunulacaktır. Yasal yükümlülüğü vardır."
Sosyal Medya Kafe Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır...